[Koalicja-l] MEN - reformy

Piotr Witek Piotr.Witek w firr.org.pl
Wto, 17 Sty 2012, 11:30:45 CET


From: Alek Tarkowski 
 Sent: Tuesday, January 17, 2012 10:42 AM
 A czy orientujecie się na przykład, jak to wygląda z elektronicznymi podręcznikami dopuszczanymi przez MEN - czy ich dotyczą reguły dotyczące dokumentów urzedowych? (zakładam, że nie). W ich wypadku jak najbardziej powinna być zagwarantowana ich dostepność w sensie jak pisze Piotr.


 Kwestia dostępności podręczników już była podnoszona kilkukrotnie więc na pewno nie mają statusu równorzędnego do dokumentów publicznych. Oczywiście tak byłoby idealnie.

 Znowelizowany art. 18 ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne nakazuje publikowanie informacji w formie dostępnej dla osób niepełnosprawnych. W projekcie rozporządzenia wykonawczego do art. 18 ustawy, §13, przyjęto iż strony internetowe muszą być zgodne ze standardami określonymi w Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0 wydanymi przez World Wide Web Consortium na poziomie AA z wyłączeniem transmisji na żywo. WCAG defacto są oderwane od konkretnej technologii więc i wstępne oparcie się na tych wytycznych byłoby możliwe. Piotr Witek
 -- 
 E-mail: Piotr.Witek w firr.org.pl
 Mob./SMS: +48663000032

 Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL: <http://tools.wikimedia.pl/pipermail/koalicja-l/attachments/20120117/b62e856c/attachment.html>


Więcej informacji o liście koalicja-l