[Koalicja-l] Wikipedia na zaliczenie

Przykuta przykuta w o2.pl
Wto, 12 Paź 2010, 09:53:51 CEST


> Mam jednak trzy pytania:
> 
> 1. Czy na waszą wiedzę i intuicję nie będzie jakiś "przewałów" prawnych 
> z tego powodu? Nie chcielibyśmy w ten sposób narobić kłopotów Wikipedii 
> oraz wejść w konflikt z uniwerem.

Ta kombinacja klawiszy powinna wyglądać: eksport strony - import strony. Inaczej przy kopiuj wklej traci się autorów. Chyba, ze wszyscy będą edytować z jednego konta - ale wtedy jest problem z ocenieniem wkładu poszczególnych autorów. Ewentualnie można by wkleić z jednego konta, na stronie usera napisać, że to grupa i autorów wymienić + mail potwierdzający na OTRS.

> 
> 2. Czy jest ktoś na liście, kto też tak robił? Jak to wyglądało koniec 
> końców? Czy studenci przykladali się do tych haseł?

Parę osób robiło to w taki sposób. Moi studenci pisali wpierw teksty w brudnopisach (na podstronach userów) a potem, po sprawdzeniu, czy są one zgodne z zasadami, teksty były przenoszone do artykułów. Problem pojawia się czy to w przypadku studentów, czy uczniów zawsze z prawami autorskimi - tendencja do przepisywania treści z materiałów źródłowych. tego trzeba rygorystycznie pilnować. Poza tym oczywiście kwestia opanowania stylu pisania charakterystycznego dla encyklopedii - najlepiej przejrzeć obecne wyróżnione hasła, by mieć pewien punkt odniesienia.
> 
> 3. Czy jeśli nie ma problemów prawnych to może można by taką kampanię 
> promocyjną dla Wikipedii zrobić?

Na Wikipedii jest taka inicjatywa:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:PSIA

Można na wiki liczyć na pomoc w kwestiach technicznych z kodem wiki itd. Robienie tego na osobnym sajcie wymagałoby dostosowania go do standardów Wikipedii - szablony cytowań itd., aby było to kompatybilne od strony technicznej. Ale polecam przejrzeć tę stronę. Kilka razy były wpadki z przeklejaniem tekstów, więc wikipedyści patrzą nieco sceptycznie. Konieczne byłoby w miarę stałe komunikowanie się opiekuna projektu z userami wiki.


> 
> 
> Pozdrawiam mocno,
> Krzysztof

Pozdrawiam

Sebastian "Przykuta" Skolik


Więcej informacji o liście koalicja-l