[Koalicja-l] zaproszenie na wykład i warsztat Michaela Edsona 11.06

Klaudia Grabowska klaudia.grabowska w gmail.com
Pon, 6 Cze 2016, 23:36:16 CEST


Cześć!
 
w imieniu Centrum Cyfrowego zapraszam na otwarty wykład Michaela Edsona pt. Think Big, Start Small, Move Fast: cyfrowa strategia w zmieniającym się świecie.
Michael Peter Edson był pierwszym dyrektorem działu do spraw Sieci i Strategii Nowych Mediów w Smithsonian Institution <http://www.si.edu/>, obecnie zaś zajmuje się wspieraniem instytucji kultury, w tym zwłaszcza muzeów, w procesie wypracowywania strategicznego myślenia o wykorzystaniu technologii oraz projektowaniu rozwoju i przyszłości instytucji, z uwzględnieniem zmieniających się potrzeb użytkowników.

Podczas swojego wykładu podzieli się doświadczeniem zgromadzonym w pracy nad tworzeniem strategii cyfrowych oraz opowie o własnym przepisie na to, jak mądrze i sposób zrównoważony przenieść swoją instytucję w przyszłość.

Wykład odbędzie się 11 czerwca na godzinę 17.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi.

 Tego samego dnia, w sobotę odbędzie się warsztat z Michaelem Edsonem, na który zapraszamy pracowników instytucji kultury. Jeśli chcesz wziąć w nim udział, zgłoś się wypełniając formularz:http://bit.ly/1t0MrUe <http://bit.ly/1t0MrUe> Liczba miejsc ograniczona. Na zgłoszenia czekamy do wtorku 7 czerwca.

Jak strategicznie myśleć o wykorzystywaniu nowych technologii w instytucjach kultury? Co mogą nam dać technologie, działania labowe i otwartość zasobów? Podczas warsztatu będziemy wspólnie pracować nad tym, w jaki sposób strategie cyfrowe, polityki otwartości, (media)laby oraz narzędzia partycypacyjne (np. angażowanie odbiorców w proces kuratorowania treści) mogą pomóc w realizacji misji i strategii instytucji.

Organizatorzy zapewniają napoje i przekąski.

Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj: http://bit.ly/1t0MrUe <http://bit.ly/1t0MrUe>
Warsztat odbędzie się 11 czerwca w godzinach 11.00-14.00 w PaństwoMiasto.

Informacje na temat obu wydarzeń znajdą Państwo na naszej stronie: http://centrumcyfrowe.pl/think-big-start-small-move-fast-cyfrowa-strategia-w-zmieniajacym-sie-swiecie/ <http://centrumcyfrowe.pl/think-big-start-small-move-fast-cyfrowa-strategia-w-zmieniajacym-sie-swiecie/>
Michael Edson jest wizjonerem zajmującym się cyfrową transformacją w sektorze kultury. Był pierwszym dyrektorem działu do spraw Sieci i Strategii Nowych Mediów w Smithsonian Institute, a obecnie jest zastępcą dyrektora i szefem działu cyfrowego Muzeum Narodów Zjednoczonych (UN Live Museum for Humanity), nowej instytucji, która ma mieć swą siedzibę w Kopenhadze w Danii i innych miejscach na całym świecie. Michael jest również zasłużonym członkiem prezydium Rady Bibliotek i Informacji Naukowej (CLIR) w USA i członkiem rady doradczej OpenGLAM (Gallery, Library, Archive and Museum) przy Open Knowledge Foundation. Jest pomysłodawcą inicjatywy Openlab Workshop, która działa na rzecz przyspieszenia zmianw sektorze GLAM i wzmocnienia ich efektów. Należy także do grona absolwentów O’Reilly Foo Camp. Magazyn "Washingtonian" określił go mianem „Tytana Technologii”.

Więcej informacji: michaelpeteredson.wikispaces.com <http://michaelpeteredson.wikispaces.com/>
Wykład organizowany jest we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN <https://www.facebook.com/polinmuseum/>, które jest organizatorem i gospodarzem konferencji "Jewish Cultural Heritage. Projects, Methods, Inspirations", która odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2016 w Warszawie. 
☛ Program konferencji dostępny jest tutaj: http://www.polin.pl/pl/oferta-edukacyjna-konferencja-zydowskie-dziedzictwo-kulturowe/program <http://www.polin.pl/pl/oferta-edukacyjna-konferencja-zydowskie-dziedzictwo-kulturowe/program>
☛ Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/561716057321144/ <https://www.facebook.com/events/561716057321144/>
Podczas konferencji Michael P. Edson wygłosi także otwarty wykład pt. "Ciemna materia – rola internetu w społeczeństwie a przyszłość instytucji pamięci" w czwartek 9 czerwca o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wykładzie. 
Szczegółowe informacje o wykładzie i sesji prezentacji, która mu towarzyszy dostępne są tutaj: http://www.polin.pl/sites/default/files/ksiega_abstaktow_i_program_konferencji_30_05-2016.pdf <http://www.polin.pl/sites/default/files/ksiega_abstaktow_i_program_konferencji_30_05-2016.pdf>

The conference in POLIN Museum is supported from the Norway and EEA Grants by Iceland, Liechtenstein and Norway.

Z pozdrowieniami,
Klaudia Grabowska

kierownik działu Otwartej Kultury Centrum Cyfrowego
Creative Commons Polska
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL:  <http://listy.wikimedia.pl/pipermail/koalicja-l/attachments/20160606/4fdde2f3/attachment.html>


Więcej informacji o liście koalicja-l